5 doplnkov, ktoré oživia váš jesenný vzhľad


Iste, existujú tisíce spôsobov, ako outfitom zaujať a vyniknúť. Pravým tajomstvom vkusnej jedinečnosti však sú a budú vždy najmä doplnky.

Najväčšou výhodou doplnkov ako takých je, že pri dobrej starostlivosti vám dokážu vydržať poriadne dlho, pokojne aj celý život. Sú to teda elementy, do ktorých sa nemusíte báť investovať a ktoré nemusíte riešiť každú sezónu, pokiaľ sa už raz vybavíte.

A viete, aká je nutná výbava na veterné a chladné jesenné dni?

 

1. Dáždnik

Pochopiteľne. Počasie je premenlivé, zrážok pribúda a ak už nie kvôli sebe, tak minimálne kvôli vašej dáme by mal byť dáždnik absolútnou povinnosťou medzi doplnkami.

Klasické dáždniky s drevenou rukoväťou sú voľbou každého pravého džentlmena, ak však máme byť úprimní, nie sú úplne praktické. Takže ani praktickým skladacím dáždnikom, ktorý bez problémov zložíte do svojej aktovky, určite nič nepokazíte. Napokon, ide tu primárne o funkciu, nie o estetiku. 

Hoci na veselé farby radšej zabudnite a zostaňte pri tmavých a neutrálnych. Žltý dáždnik možno pôsobí dobre v seriáloch ako How I Met Your Mother, nie však v realite.

2. Kvalitné ponožky

Ak nechcete pôsobiť ako muž, o ktorého ponožky sa stará dodnes vaša mamina, vybavte svoj šatník klasickými bavlnenými ponožkami v neutrálnych farbách. Ak chcete predsa niečo veselšie ako dookola čiernu, šedú a tmavomodrú, zamerajte sa na typicky jesenné farby ako vínová, hnedá či olivová. 

3. Slnečné okuliare

Hoci možno máte tendenciu ich odložiť, to, že slnko tak zdanlivo nepečie ešte neznamená, že naše oči nepotrebujú ochranu. Majte teda slnečné okuliare stále po ruke a buďte pripravený ich vytiahnuť vždy, keď vám oči trápia slnečné lúče. Čo sa týka farieb, v okuliaroch bude vždy dominovať nadčasová čierna či tortoise vzor, v prípade kovových prvkov zlatá a strieborná. 

4. Kvalitný opasok, alebo aj dva

Čo sa týka opaskov, každý muž potrebuje minimálne jeden kožený hnedý a jeden kožený čierny. Bez tejto výbavy sa ani nemá zmysel púšťať do ďalšieho dovybavovania šatníka.

Hnedé opasky sa výborne hodia k polokošeliam, voľnočasovým chinos a menej formálnym elegantným outfitom (napríklad aj tmavomodrý oblek), čierne opasky zase dokonale doplnia každý formálny outfit, vrátane čierneho obleku. V zásade si však s týmito dvoma prvkami pokryjete potreby 99% módnych kombinácií.

Nezabúdajte pritom na klasické pravidlo, že kože, ktoré na sebe nosíte, by k sebe mali ladiť.

5. Pletená kravata

Pletené kravaty sú trendom posledných rokov a pri pohľade na ne nie je ťažké povedať, prečo to tak je. Sú elegantné a pritom nepôsobia tak naškrobene, hodia sa tak ku košeli, ako aj pod sveter, koženú bundu či kardigan a v pozitívnom slova zmysle zaujmú každého, komu o ňu zavadí pohľad.  

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY