Ako nosiť v horúcom počasí dlhé nohavice


Obliecť sa elegantne a štýlovo na jar či jeseň je hračka – možnosti sú nekonečné, stačí sa len dodržať pár základných pravidiel.

So stúpajúcou teplotou sa však móda a štýl zo dňa na deň menia na extrémnu výzvu. Obzvlášť, ak patríte medzi mužov, ktorí si potrpia na eleganciu.

V tomto článku sme sa rozhodli pozrieť na problematiku dlhých nohavíc v lete. 

Prečo? Pretože častokrát si situácia doslova VYŽADUJE práve dlhé nohavice. Akokoľvek elegantné krátke nohavice zoženiete, akosi to nikdy nebude “ono” a tým pádom nikdy nebudú dostatočne vhodné napr. na dôležité rokovania či jednoducho do práce.

Čo teda robiť, ak vám počasie nehrá do karát, no krátke nohavice vzhľadom na okolnosti nepripadajú do úvahy?

Kľúčový je výber látky

Ak máte pocit, že sa v nohaviciach doslova varíte vo vlastnej šťave, pravdepodobne nie sú vyrobené z látky, ktorá by bola dostatočne “letná”.

Existujú materiály, ktoré sú vhodnejšie na zimu. Tieto materiály nie sú vzdušné a tým pádom cez ne nepreniká chlad. Obliecť si však takýto kúsok v lete sa rovná šialenstvu. Kľúčom v našom prípade je sústrediť sa práve na materiály, ktoré túto priedušnosť poskytujú. Tie dve najzákladnejšie sú ľan a ľahká bavlna.

Ľan je materiál doslova stvorený pre horúce letné počasie. Mnohým mužom sa ľan nespája práve s eleganciou a predstavia si skôr voľné nohavice na pláž, nie je to však pravidlom. Navyše je pre niektorých mužov ľan príliš tuhá a nepohodlná, preto sa nezriedka mieša s inými látkami, najčastejšie s bavlnou či hodvábom.

Druhou možnosťou je bavlna. Tá je síce skôr “univerzálnym” materiálom a nemá až také priedušné vlastnosti ako ľan, no ľahšia a tenšia bavlna je stále dostatočne pohodlným riešením.

Na leto zvoľnite

Priedušnosť však nesúvisí len so samotnou látkou, ale aj s tým, koľko priestoru sa medzi látkou a vašou pokožkou nachádza. Práve leto je čas, kedy by ste mali zvoľniť a možno nachvíľu zahodiť snahu o to, aby nohavice perfektne sedeli. Posnažte sa pri výbere nohavíc myslieť na to, aby mala vaša pokožka priestor dýchať.

Chinos – univerzálny nadčasový zázrak

Elegancia a leto nie sú práve najlepší kamaráti. Aj preto je dobré sústrediť sa na nohavice, ktoré zvládnu aj prácu, aj nočnú vychádzku. V tomto prípade sú výbornou strednou cestou tzv. chinos.

Tieto nohavice sú najčastejšie vyrábané z bavlny, platí teda, že je nutné sústrediť sa na ľahšie a tenšie možnosti. Ich obrovskou výhodou je, že tak, ako sa perfektne zladia s košeľou a oxfordkami, tak výborne vyzerajú aj s tričkom a teniskami.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY