Ako sa obliecť na letnú dovolenku?


Nikdy by nám nemalo byť ľahostajné, ako na svoje okolie pôsobíme. Ani na miestach, kam sme si prišli od toho svojho okolia oddýchnuť. 

Základom je teda adekvátne sa pobaliť - tak, aby kufor nebol príliš plný a zostalo v ňom po dovolenke miesto aj na nejakú tú fľašu miestneho vyhláseného destilátu, no rovnako príliš prázdny, aby váš prvý fakultatívny výlet nesmeroval do miestneho sekáča. 

Čo si so sebou teda vziať?

Pominieme teraz debatu o kozmetike, opaľovacích krémoch a osuškách, budeme sa primárne sústrediť na vaše oblečenie. Čo všetko si teda so sebou vziať, aby ste pokryli všetky situácie, ktoré si pre vás môže prímorské prostredie pripraviť?

Pri balení na letnú dovolenku toho v skutočnosti nepotrebujete veľa, len pár základných kúskov, ktoré vás podržia za každých okolností, ľahko sa budú kombinovať a, keďže sa bavíme o letnej dovolenke a teda pravdepodobne tropických teplotách, budú z ľahkých prírodných a vzdušných materiálov.

Basic tričká

Jednoduché tričká v neutrálnych farbách sú pre väčšinu mužov prvou voľbou na leto a dá sa povedať, že hocikoľko ich v šatníku máte, minimálne v lete ich nikdy nebude dosť.

Ideálnou farbou na letnú dovolenku je z pochopiteľných dôvodov biela, hoci ostatné nadčasové farby ako čierna, šedá či tmavomodrá si taktiež zaslúžia vo vašom kufri svoje čestné miesto. Dôležitejšie ako samotná farba je ich materiál, basic tričká patria medzi kúsky, kde by mala byť 100% bavlna povinnosť, ak je navyše mercerizovaná, je to úplne dokonalé!

Ľahký sveter

Ak vašou predstavou ideálnej dovolenkovej zábavy nie je večierka o desiatej večer, je veľká šanca, že zopár nocí strávite v ruchu plážovanej promenády. A práve pre takéto situácie je ideálny ľahký sveter. Stačí jeden alebo dva, podľa toho, ako veľmi vás tieto nočné aktivity lákajú.

Šortky

Väčšinu času zrejme strávite v plavkách alebo športových šortkách. Ak sa však chystáte aj navštíviť neďaleké mesto a jeho historické pamiatky, asi by nebolo adekvátne, aby ste sa po ňom promenádovali vo svojich tesných plavkách. 

Práve preto existujú bavlnené chinos a ich šortková verzia. Nie sú tak elegantné ako klasická formálna móda, no sú dosť elegantné na to, aby ste si ich pokojne vzali aj ku košeli či ľahkému saku.

Ľanové sako

Akokoľvek ste si prišli na dovolenku oddýchnuť od pracovných starostí, nikdy nie je zlý nápad pribaliť do kufra aj sako. Konkrétne ľanové sako.

Prečo? Pretože ľanové sako nebude kričať "odchádzam práve z kancelárie" a dokáže každý nedbalý letný look pozdvihnúť o päť úrovní vyššie.

Ľanové košele

Akokoľvek neformálna dovolenka vás čaká, košele nesmú chýbať. Prečo? Pretože, ako budú dámy iste súhlasiť, v máločom vyzerá muž tak dobre ako v košeli. Samozrejme prvou voľbou by mali byť košele z ľanu, čo je materiál, ktorý je vďaka svojim priedušným vlastnostiam pre perfektnú letnú dovolenku ako stvorený!

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY