Ako si vybrať oblek na svadbu podľa jej štýlu?


Svadobná sezóna je v plnom prúde, vy ste dostali pozvánku a neviete aký outfit zvoliť? Výber správneho obleku na svadbu je kľúčom k tomu, aby ste sa cítili pohodlne a zároveň rešpektovali atmosféru a štýl danej udalosti. Vždy sa riaďte pokynmi na pozvánke a nebojte sa byť kreatívny v rámci stanovených pravidiel. Šťastnú svadobnú sezónu!

Tradičná formálna svadba

Pre formálnu svadbu, ktorá sa často koná v kostole alebo elegantnej sále, je klasický čierny alebo tmavomodrý oblek tou najlepšou voľbou. Outfit doplňte o bielu formálnu košeľu a elegantnú kravata alebo motýlik. Ak zvolíte motýlik, zvoľte košeľu s prekrytým zapínaním. Nezabudnite na čierne kožené topánky a doplnky ako manžetové gombíky či vreckovku v náprsnom vrecku.

Semi-formálna svadba

Na semi-formálnej svadbe sú pravidlá dresscode uvoľnené. Ideálnou voľbou je svetlejší oblek, napríklad šedý alebo modrý. Košeľa môže byť bielej, alebo pastelovej farby a kravata môže mať jemný vzor. Tento typ svadby sa často koná na jeseň alebo na jar, takže môžete experimentovať s textúrami a vzormi a oživiť celkový look.

Záhradná svadba

Záhradné svadby majú väčšinou neformálnejší charakter. Svetlejšie farby sú vítané, napríklad svetlosivý alebo béžový oblek. Ľahké materiály, ako ľan alebo bavlna, sú ideálne pre teplejšie počasie. Košeľu môžete nechať bez kravaty, alebo si zvoliť ľahký šál. Obuv môže byť menej formálna, napríklad hnedé mokasíny.

Plážová svadba

Plážové svadby vyžadujú ležérny prístup. Zvoľte si ľahký oblek z priedušných materiálov, výbornou voľbou je ľan. Svetlé farby, ako biela, krémová alebo svetlomodrá, sú na pláž ideálne. Kravata nie je potrebná, ale v kombinácii s vreckovkou v svetlých tónoch pozdvihne váš look na vyššiu úroveň. Obuv by mala byť pohodlná a vhodná na piesok – skúste napríklad kožené sandále.

Rustikálna svadba

Rustikálne svadby sú často v stodole alebo na farme a majú uvoľnenú, vidiecku atmosféru. Hnedý alebo tmavozelený oblek sa bude dokonale hodiť do tohto prostredia. Skúste pridať vestičku pre autentickejší vzhľad. Košeľa môže byť károvaná alebo s jemným vzorom. Doplnky, ako kožený opasok a robustné topánky, dokonale dotvoria váš vzhľad.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY