5 vecí, ktoré potrebujete vedieť, ak chcete vyzerať dobre


Čo funguje pre jedného muža, to pre iného nie. Čo je pre jedného elegancia, je pre druhého pávenie. Čo sa jednému páči, považuje iný za rozmar. Ťažko nájsť pre módu ako takú pár všeobecných pravidiel. 

No my sme ich našli a rovno päť.

Je to 5 tipov, ako sa obliekať tak, aby ste vždy urobili dobrý dojem - bez ohľadu na to, či ide o potencionálneho biznis partnera, potencionálneho šéfa alebo potencionálnu priateľku. Sú to tipy, ktoré overil čas a riadia sa nimi celé generácie štýlových mužov. 

Poďme bez ďalších rečí na to.

  Oblečte sa na príležitosť

  O Slovákoch sa vraví, že sa dokážu naozaj vkusne a elegantne obliecť, no nevedia sa obliecť adekvátne k príležitosti. To niekedy človek nevie, či ten človek na ulici kráča do práce, z vydarenej párty alebo na pláž.

  Nie je nič horšie, ako muž, ktorého štýl nesedí s prostredím, v ktorom sa nachádza, bez ohľadu na to, ako dobrý jeho štýl je. Obliecť sa adekvátne k príležitosti a situácii je znakom rešpektu k vašim hostiteľom a k vášmu okoliu. Nie ste si istí, ako sa obliecť? Oblečte sa lepšie, než si myslíte, že sa obliecť máte. Vždy je lepšie byť jediný človek v saku ako jediný človek v šortkách.

   Košele sú najlepšie tie klasické

   Sú kúsky, kde sú experimenty na mieste a sú kúsky, kde je ideálne staviť na naozaj osvedčenú klasiku. V prípade košiel to je jednoduché - v biznisovom prostredí si bohato vystačíte s bielou a svetlomodrou košeľou, vo voľnom čase alebo k smart casual outfitom k ním môžete pridať tmavomodrú a čiernu košeľu. Nie že by vzorované košele neboli fajn, to prr, je to jeden z tých trendov, ktorý sa oplatí nasledovať. No základy sú jednoducho základy a ťažko ich niečím nahradiť.

    Investujte do topánok

    Ak je niečo, kde sa neoplatí nasledovať trendy, tak sú to topánky. To, čo totiž teraz vyzerá dobre, môže už za 3 mesiace pôsobiť skôr komicky. V prípade topánok je teda nadčasovosť kľúčová.

    Hovorí sa, že ak sa do niečoho oplatí investovať, tak je to práve nadčasová obuv. Čierne oxfordky budete potrebovať celý život, hnedé derby topánky sú zase desaťročia overenou elegantnou alternatívou, navyše dokáže kvalitná obuv vydržať naozaj dlhé roky, takže ide o investíciu, ktorá vám z dlhodobého hľadiska dokáže dokonca aj nejaké to euro ušetriť. K tomu mokasíny, zimnú obuv a biele tenisky. Vybavené.

    Oblek noste s hrdosťou

    Kľúčovým faktorom pri výbere obleku je to, ako oblek sedí. Ani najlepší oblek nebude pôsobiť dobre, ak mužovi nesedí. Pri výbere obleku sa sústreďte najmä na ramená, keďže v oblek je v ostatných oblastiach relatívne nenáročné upraviť tak, aby jeho majiteľovi dokonale sadol.

    Aj tu je najlepšou voľbou vždy klasika - šedý, modrý či čierny oblek, jednoradové zapínanie a žiadne výrazné detaily. Oblek nie je oblečením, ktoré by malo vyjadrovať vašu individualitu. 

    Oblek vyžaruje silu a priťahuje ľudí. V obleku vždy dostanete príležitosť ukázať to, kým naozaj ste. Využite to.

     Sústreďte sa na jednoduché doplnky

     Čo sa týka spodného prádla, súčasný trend rôznych vtipných vzorov a veselých farieb sa niekomu páči a niekomu nie. Klasické a čisté spodné prádlo však bude niečím, čo neodradí naozaj nikoho. Čím jednoduchšie, tým lepšie, ideálne bez výrazne viditeľnej značky. Sú lepšie spôsoby, ako vyjadriť svoj štýl, než to, čo skrývate pod nohavicami.

      TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

      OBJAVUJTE SVET OZETY