Aj v lete sa dá vyzerať dobre: Ako zostať elegánom v horúčavách?


Móda a leto sú vraj nepriatelia. V máji preto odkladáme dlhé nohavice, dlhorukávové košele a vôbec všetko elegantné oblečenie, aby sme ich vymenili za prepotené tielka a polyesterové žabky. Je však toto módne peklo skutočne jedinou cestou, ako leto prežiť?

Takto, proti gustu žiaden dišputát. Niekto jednoducho preferuje pohodlie a nemá potrebu riešiť ani etiketu, ani svoj vzhľad. Na tom nie je nič zlé. Naši zákazníci sú však často muži z opačného spektra - vedia, že oblečenie vysiela o jeho nositeľovi odkaz a že prvý dojem je možné urobiť naozaj len raz. Oblečenie je jedným zo spôsobov, ako prezentovať svoju vnútornú silu a bola by škoda všetky tieto možnosti zahodiť len preto, že je vonku teplejšie než bežne. 

A práve pre týchto mužov sme sa rozhodli pripraviť menší manuál, ako prežiť leto so šarmom skutočného džentlmena.

Vrchná časť

Základom letného oblečenia je, aby bolo ľahké a vzdušné. Jednoznačným predpokladom pre takéto oblečenie sú prirodné materiály ako bavlna, či ideálne ľan. Veľa sa hovorí o tom, či sú vhodné krátkorukávové košele. Takto. Že by to bol vyslovene trapas, tak to sa už dnes povedať nedá. Pravidlá etikety povolili a nikto si na vás nebude ukazovať prstom. Pravdou však zostáva, že dlhorukávové košele, na ktorých si rukáv vyhrniete, budú vždy násobne vkusnejšie. Ak predsa trváte na krátkych rukávoch, skúste radšej obľúbené polokošele.

Napokon tu máme ešte saká, ktoré majú v lete svoje zaujímavé špecifiká. Sú charakteristické vysokým podielom bavlny alebo ľanu (často ich kombináciou) a tiež svetlejšími a pastelovými farbami.

.

Spodná časť

Vaše nohy podľa etikety nie sú niečo, čo by ste mali v meste vo veľkom ukazovať. Nie je náhoda, že v rámci britskej kráľovskej rodiny uvidíte v šortkách vždy len deti - šortky boli odjakživa typické pre "chlapcov". Na druhú stranu, vonku teploty občas atakujú štyridsiatky, takže ak vám šortky vyhovujú, určite sa netreba obmedzovať len na výlety do prírody či na pláž. Stačí si len dať pozor, aby siahali tesne nad kolená.

Pre tých, ktorým na pravidlách etikety záleží a chcú vzbudiť za každých okolností čo najlepší dojem, je ideálne zostať pri dlhých nohaviciach. Vzhľadom na teploty si ale dávajte extra pozor na výber materiálu - absolútne perfektnou voľbou sú bavlnené chinos.

.

Obuv

Najlepšou voľbou pre leto sú mokasíny alebo lodné topánky. Elegantne vyzerajú, výborne sa kombinujú a napriek tomu sú praktickou a pohodlnou voľbou. Mnohí muži v lete preferujú sandále či šlapky, tam snáď len jedno odporúčanie - dajte si extra záležať na tom, ako vyzerajú vaše chodidlá, otvorená obuv si vyžaduje, aby boli v perfektnom stave.

.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY