Jankiv Siblings pre OZETA


So značkou Jankiv Siblings sme spojili eleganciu, ženskosť, tradíciu a príjemné materiály, aby sme vám v jedinečnej slovenskej spolupráci priniesli exkluzívne plisované šaty. 

Prečítajte si rozhovor so zakladateľmi značky, súrodencami Karolínou a Michalom.

Čo vás viedlo k založeniu JANKIV SIBLINGS?

K založeniu značky Jankiv Siblings nás viedla túžba sebarealizácie. Obaja sme stále chceli robiť niečo iné, niečo čo nerobí každý. Chceli sme byt iní a odlíšiť sa od hŕstky návrhárov a dizajnérom ktorý majú vlastnú značku. Obaja sme si nevedeli úplne predstaviť byť zamestnaní v klasickej prací. Chceli sme vytvárať hodnoty, niečo čo má zmysel a v čom vidíme pridanú hodnotu pre ľudstvo, spoločnosť, pre nás a pociťovať pri tom slobodu. Vo svojom živote sme sa nadchli nielen pre odevy  všeobecné, ale hlavne pre špecifickú umeleckú a zároveň remeselnú techniku spracovania látok. Tou technikou je plisovanie. 
Dať našej značke hlavnú spojitosť s plisé sme rozhodli aj na základe zistenia, že technike ručného plisovania sa v dnešnej dobe na Slovensku a celkovo vo svete venuje len veľmi malo ľudí. Viedlo nás k tomu aj zistenie že plisovanie látok ma dlhu históriu a patri k tradičným umelecký - remeselným odvetviam odevného priemyslu. V móde patrí medzi veľmi uznávané, vzácne a patria jej tie najvyššie priečky. Vďaka plisovaniu vieme dať látke pridanú hodnotu, kedy na nej vznikajú rôzne štruktúry, objemy, 3D vzory.
Čím viac sme si o plisse študovali, tým viac nás to nadchýnalo a oslovovalo. Zaujalo nás aké je to jedinečné, ojedinele a hodnotné, ako je toho málo a ako je to náročné na výrobu a znalosti. 

Čím sú výnimočné šaty JANKIV SIBLINGS pre OZETA? 

Koľko práce/ času a materiálu sa do nich vložilo?

Šaty sú výnimočné svojim strihom, univerzálnosťou, použitým materiálom, odborným krajčírskym spracovaním vo férových podmienkach, no hlavne pridanou hodnotou vo forme ručného plisovania zo Slovenska. Sú vyrobené v nadčasovej čiernej farbe s jemným leskom, ktorá je vhodná na akékoľvek udalosti a právom sa môžu stať nosným kúskom ženského šatníka. 
Hlavný benefit týchto šiat je v tom, že majú univerzálnu veľkosť. V páse sa viažu na opasok ktorým si ich dáma prispôsobuje na svoj obvod pásu. Taktiež padnutie na ramene si môže žena zvoliť podľa toho čí jej vyhovuje odhalené pravé alebo ľavé rameno. Sú vynikajúce v tom, že krásne skryjú kritické partie  na ženskom tele ako väčšie boky, zadoček alebo bruško. Vďaka tomu ich dáma môže nosiť dlhé roky, aj po prípadnej zmene konfekčnej veľkosti. Stále sa krásne prispôsobia.  Sadnú na veľkosť 36 no taktiež na veľkosť 42. Je možné ich chemicky čistiť bez straty ostrosti plisovania. Šaty sa nesmú žehliť, čo je zároveň aj ich ďalšia  výhoda. Sú preto výhodnou investíciou do nadčasového kúsku, ktorý nepodlieha trendom, je nositeľný na veľa príležitosti a bude dáme slúžiť mnoho rokov. Veríme že v nich majiteľky objavia svoju ženskosť a krásu ktorú možno doteraz nepoznali.

Prajeme si, aby si k nim vytvorili vzťah, 
aby sa na ich oblečenie tešili
a zakaždým sa v nich cítili výnimočne. 

Čo sa týka technických parametrov, jedná sa o kruhový alebo A-čkový strih, kedy sú šaty v spodnej časti bohatšie na množstvo materiálu. Na jeden model šiat bolo spolu spotrebovaných 6,5m zmesovej látky a ich obvod v spodnom kraji činí 17,5m. Výnimočný je taktiež odstávajúci kúsok látky na ramene, ktorého podoba by sa dala prirovnať k kvetu. Pri strihu ktorý sme zvolili, práve tento kúsok látky tvorí odpad. My sme ho použili ako dizajnový prvok a využili sme ho v prospech celkového vzhľadu šiat.  Celková doba výroby jedného modelu šiat sa pohybuje na úrovni 20 hodín. Samotný materiál je veľmi prijemný a je v zložením viskóza plus polyester.  Viskóza je zástupca prírodného a príjemného materiálu. Polyester je v zložení látky nesmierne dôležitý k tomu, aby udržal plisé po hromade aj po chemickom čistení, aby zabezpečil plisovaniu stálosť a potrebnú ostrosť aj po niekoľkonásobnom nosení. 

Ako hodnotíte spoluprácu so značkou OZETA?

Pamätám sa keď nám Ozeta prvýkrát napísala email s ponukou na spoluprácu. Mali sme z toho veľkú radosť a boli sme veľmi milo prekvapení, že oslovili práve nás. 

Značku OZETA vnímame ako silnú, stabilnú,
domácu značku ešte od našich detských čias. 

O jej histórii a fungovaní firmy som sa ja Karolína učila ešte počas môjho štúdia na strednej škole. Po zopár vymenených e-mailoch nasledovalo osobné stretnutie, kde sme sa okrem iného dozvedeli ešte trošku viac o štruktúre a fungovaní firmy. Už e-mailová komunikácia pôsobila dobrým dojmom a osobné stretnutie tento dojem iba podčiarklo. Bolo zrejmé, že jednáme s ľuďmi, ktorí sú znalí vo svojom odbore a môžem povedať, že aj osobnostne sme si sadli. Po odkonzultovaní predstáv a možností sme dospeli k tomu, čo a ako sa bude pre Ozetu tvoriť. Celá naša spolupráca sa nesie v zmysle vzájomnej otvorenosti, dôvery a hodnotíme ju veľmi pozitívne. Vyžaruje z nich prijemná rodinná atmosféra, ktorá je nám súrodencom obzvlášť blízka. Sme poctení, že práve značka Jankiv Siblings má možnosť vytvoriť limitovaný a unikátny model šiat pri príležitosti znovuzrodenia dámskej konfekcie Ozeta. 

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY