Kľúčové materiály jar/leto 2023


Každú sezónu predstavujú naši dodávatelia kolekciu látok so špeciálnymi vlastnosťami, ktoré majú ponúknuť väčšiu funkčnosť a úžitkovú hodnotu pre spotrebiteľa. Preferovanými materiálmi v čo najvyššej možnej miere pre značku OZETA sú prírodné pôvody tkanín.

Pri navrhovaní látok sa naši dodávatelia inšpirujú novými nápadmi a využívajú technologický pokrok ako východisko na neustále zdokonaľovanie ich vlastností. V kolekcii jar/leto 2023 sme opäť kládli dôraz najmä na komfort našich zákazníkov aj počas náročných horúcich letných dní.

Ľan je neoddeliteľnou súčasťou leta

Ľan je ekologickou tkaninou, ktorá nepotrebuje chemické úpravy, je 100% prírodná a prirodzene antibakteriálna. Do letných kolekcii sa radí najmä vďaka svojej priedušnosti a odvádzaniu tepla a vlhkosti. 

Táto obľúbená letná tkanina má špecifickú nerovnomernú štruktúru tzv. ,,ľanovú optiku‘‘ a krčivosť, ktorá je výnimočne vítaná – vďaka nej celkový vzhľad pôsobí odľahčene a maximálne štýlovo.

Ľan môžete nájsť pravidelne v kolekciách OZETA jar/leto v dámskych šatách, pánskych košeliach a smart-casual sakách.

Ľan je ako stvorený pre horúce letné dni

Splývavá viskózová tkanina pre maximálny pocit pohodlia

Viskóza bola vyrobená už v 19. storočí ako náhrada hodvábu a občas sa jej tiež hovorí jednoducho "umelý hodváb". Ak nájdete na štítku oblečenia "rayon" či ,,cupro'', ide o zvláštne druhy viskózy s patentovaným procesom výroby, ktoré maximalizujú benefity tkaniny. V textilnom priemysle sú výrazy brané ako synonymá, i keď rayon a cupro má špeciálny postup spracovania.

Viskózové vlákno sa často radí medzi chemické vlákna, vďaka jeho vytvoreniu umelou cestou, no pôvod je prírodný, čo má priamy vplyv na výhody pre spotrebiteľa. Má vlastnosti podobné hodvábu, no jeho údržba je omnoho jednoduchšia - je možné ho prať v práčke, nemusí sa žehliť. Viskózové látky sú veľmi príjemné na nosenie, mäkké, savé, splývavé a chladivé. 

Viskózu nájdete vďaka svojej špecifickej jemnosti a vzhľadu najmä v dámskych kolekciách OZETA. Je základnou tkaninou svetrov, tričiek i viacerých predstaviteľov našich bestsellerových šiat kolekcie jar/leto 2022.

Užite si ľahkosť viskózy s týmito produktami

PRÉMIOVÁ BAVLNA

Tento prírodný materiál si vďaka svojim vlastnostiam uchováva významné postavenie v textilnej výrobe. Kvalita bavlny sa určuje podľa dĺžky vlákna získaného z bavlnovníka. Bavlna je príjemná na pokožku, je mäkká a poddajná. Je vysoko priedušná a má schopnosť vysokej absorpcie vlhkosti, nezadržuje teplo a je hypoalergénna.

Mercerované tkaniny a odevy z nich ušité vynikajú svojou pevnosťou a jasnosťou farieb - mercerované vlákno totiž dokáže vstrebať oveľa viac vody a teda aj farby pri procese farbenia. Bavlnená látka je vďaka mercerizovaniu stabilnejšia a získava hodvábny lesk aj omak.

V kolekciách OZETA nájdete bavlnu v širokom zastúpení. Mercerovanú bavlnu ako tkaninu najvyššej kvality zákazníci nachádzajú pravidelne v tričkách a polokošeliach pánskej kolekcie.

Bavlnené produkty najvyžšej kvality

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY