Kľúčové pánske kabáty jeseň/zima 2023


Pánsky kabát je nezameniteľným a ikonickým prvkom zimného šatníka. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete klasický štýl alebo ste skôr zástancami športovej elegancie, máme pre vás prehľad univerzálnych a ľahko kombinovateľných kabátov, ktoré vás budú sprevádzať počas nadchádzajúcej sezóny. Pri ich výbere by ste mali zvážiť nasledujúce dôležité aspekty:

Vyjadrite vašu vlastnú módnu identitu

Najdôležitejším prvkom pri výbere kabáta je zohľadniť váš osobný štýl. Preferujete klasické línie a elegantný dizajn, ktorý vás bude dokonale reprezentovať? Alebo sa cítite sebavedomo a odvážne v kabáte vo výraznejších farbách a vzoroch, ktorý vás nechá vyniknúť? Bez ohľadu na váš štýl, je dôležité, aby váš kabát dokonale vyjadroval to, kým ste. Váš kabát by mal byť odrazom vášho vnútorného ja a spôsobu, ako chcete, aby vás svet videl.

Zvoľte si značku, s ktorou sa stotožňujú vaše hodnoty

Pri výbere kabáta nezabudnite zohľadňovať hodnoty značky, ktoré rezonujú s vašimi osobnými presvedčeniami, vďaka čomu budete produkt od tejto značky hrdo nosiť. Lokálnosť, transparentnosť, história značky, nadčasovosť, udržateľnejší a zodpovednejší prístup k móde – to sú atribúty, ktoré sú skvelými ukazovateľmi skutočne hodnotného produktu. 

Kvalitné materiály sú zárukou dlhodobej investície

Kabáty, ktoré môžeme označiť ako skutočnú investíciu, sú vyrobené z kvalitných a trvácnych materiálov. Vysoký podiel vlny, kašmíru a iných prírodných vlákien sú skvelými voľbami pre dlhodobú trvanlivosť produktu. Investícia do takéhoto kabáta vám prinesie pohodlie a potešenie z nosenia mnoho sezón.

KABÁTY, KTORÉ DOMINUJÚ V KOLEKCIÁCH JESEŇ/ZIMA 2023

Nechajte sa inšpirovať hlavnými trendami zo sveta módy, ktoré vám dodajú jedinečný štýl, nadčasovú eleganciu či farbu do každodenného jesenného života. Urobte si radostný upgrade vášho šatníka a vyberte si ten, ktorý dokonale vystihuje vašu osobnosť. Jesenná móda 2023 je o výbere kabátov, ktoré budú s vami navždy a prinesú vám radosť pri každom nosení.

Čierna klasika je aktuálnejšia ako nikdy predtým

Čierny kabát je tradičnou voľbou pre náročných gentlemanov, ktorý spája eleganciu a praktickosť. Môžete ho kombinovať s oblekom, formálnou košeľou a spoločenskými topánkami pre maximálne reprezentatívny vzhľad, alebo ho zahrnúť do svojho každodenného outfitu - výsledok bude vždy ohromujúci. Ak chcete dosiahnuť nadčasový vzhľad, držte sa jednofarebných odtieňov, ako je čierna, námornícka modrá alebo sivá.

Doprajte si čierny kabát tej najvyššej kvality

UNIVERZÁLNOSŤ PRE AKÝKOĽVEK PREFEROVANÝ ŠTÝL

Kombinácia melírovaných priadzí v tvídových tkaninách dodáva kabátom jedinečný a hravý efekt. Univerzálna čierno-biela kombinácia sa ľahko dopĺňa výraznými akcentmi. Toto je overená klasika, ktorá navyše spoľahlivo plní svoju praktickú funkciu.

Kabát s melírovanými tkaninami je nevyhnutným prírastkom do šatníka každého muža, ktorý chce vyjadriť svoj individuálny štýl.

MULTIFUNKČNÝ ODĽAHČENÝ VZHĽAD TVÍDOVÝCH TKANÍN

Výnimočný výraz prírodných odtieňov

Prvok stvárňujúci luxus a štýl. Minimalistické strihové prevedenie a prémiové tkaniny v jemných prírodných nuansách ako je bledosivá či overený camel vám prinesú originálny a neopozeraný vzhľad. Ušlachtilý vlnený materiál v prevedení dvojitej tkaniny vás zahreje aj v silných mrazoch.

Objavte nové odtiene sezóny jeseň/zima 2023

Kvalitný a dobre sediaci kabát je investíciou, ktorú ocení každý majiteľ. Pri výbere by ste mali dbať tiež na vhodný strih, kvalitné materiály a spracovanie. Zamerajte sa na nadčasovosť a univerzálnosť využiteľnú pre formálne i menej formálne dni.

VŠEOBECNÉ PRAVIDLÁ PRI VÝBERE KABÁTU

Pri výbere kabáta treba brať do úvahy, koľko vrstiev budete pod kabátom nosiť. Pokiaľ máte radi dlhé zimné prechádzky, pod kabát plánujete nosiť oblek či kostým, je potrebné kabát voliť tak, aby nebol úplne upnutý na telo. V takomto prípade je potrebné pozerať aj na dĺžku kabátu, ktorá musí byť dlhšia, ako je sako samotné. Objektívne skúšanie vášho favorita teda prispôsobujte každodennej realite.

Pokiaľ sa bavíme o nadčasovosti a univerzálnosti, adekvátne k tomu volíme aj farbu. Čierna, tmavomodrá, sivá, camel sú farby, ktoré rozhodne týmto pojmom podliehajú.

MATERIÁL

Aby kabát spĺňal nie len estetickú, ale aj funkčnú stránku je potrebné zamerať sa na materiál. Vlna je základný a unikátny prírodný izolant tepla. Jeho podiel k ostatným materiálovým zložkám by mal presahovať minimálne polovicu, aby dostatočne plnil svoj účel. Tento podiel sa dá alternovať inými prírodnými vláknami, ktorých súčet spolu (s vlnou) by mal rovnako presahovať polovičný pomer. Luxusným vláknom vysokej kvality, ktoré sa s obľubou pridáva do zimných kabátov je kašmír či mohér. Pre svoju nízku gramáž a výnimočné vlastnosti pocítite tieto prímesi aj pri zjavne malom pomere v materiáli. Materiálové zloženie je podstatné rovnako aj pri podšívke. Aby ste vedeli doceniť benefity prírodných látok vrchovej látky kvalitná podšívka by mala byť zo 100 % viskózy.

POSTAVA

Výber podľa typu postavy sa dá priblížiť vzorcom priamej úmery. Vysoké postavy by mali voliť dlhší kabát a môžu si pokojne dovoliť kabát s dĺžkou až pod kolená. Nižšie postavy by mali ísť s dĺžkou rozhodne od kolien vyššie. Čiže čím vyššia postava, tým dlhší kabát a opačne. Útlej postave pristane od ultra slim strihu, až po štýlový oversize prakticky čokoľvek. Plnším postavám pristanú viac rovnejšie strihy.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY