Materiály jar/leto 2020


Dôležitou témou naďalej zostáva udržateľnosť a záujem o pôvod výrobkov, ktoré spotrebiteľ dopĺňa do svojho šatníka. 

Ku kvalitným produktom patria neodmysliteľne hlavne prírodné materiály v čistej forme, alebo ako prímes vo vyváženom pomere. V kolekciách OZETA medzi hlavné atribúty tvorby produktov patria kvalita a komfort pre zákazníka. Hlavnými prírodnými materiálmi použitými v látkach kolekcie jar – leto bývajú pre svoje vlastnosti už pravidelne ľan, bavlna, vlna, bambus.

KOLEKCIA JAR/LETO 2020 už v predaji!

Ľan

Jeho hlavným charakteristickým znakom je zaujímavá nerovnomerná štruktúra. Typická krčivosť tejto tkaniny dodáva letným outfitom vysoko módny a štýlový vzhľad. 

Benefitom pre využívanie v letnej kolekcii je i jeho chladivosť. Ľan je ekologickou tkaninou, pri ktorej nie sú potrebné chemické úpravy pri spracovaní. Je prirodzene antibakteriálny, vhodný pre alergikov, je priedušný a dobre odvádza teplo a vlhkosť.

V kolekcii OZETA nájdete viacero druhov sák s prímesou ľanu. Žiadnemu pánovi by nemala počas leta v šatníku rozhodne chýbať biela ľanová košeľa.

Bambus

Bambusové vlákno je druh regenerovaného celulózového vlákna, ktoré je vyrobené zo surového bambusového materiálu. Tento materiál je získavaný patentovanou technológiou.

Je obľúbeným materiálom najmä vďaka svojim jedinečným antibakteriálnym vlastnostiam. Zároveň dobre odvádza vlhkosť a je podobne chladivý a vzdušný, ako ľan. 

V kolekcii OZETA nájdete prímes vlákna bambus v modro-hnedom károvanom saku, ktorý mu dodal jemný hodvábny lesk.

Vlna

Hoci sa môže zdať, že vlna patrí viac do kolekcií jeseň zima, pre svoje unikátne vlastnosti má celoročné využitie najmä v oblekoch. Má ušľachtilý a vkusný lesk, prirodzenú pružnosť, malú krčivosť. Vlna má tiež vynikajúce izolačné a termoregulačné schopnosti - v zime hreje, v lete chladí.

Nie je vlna, ako vlna - pri vlne je veľmi podstatné, ako je spracovaná. V kolekcii jar/leto 2020 sú nové obleky zo 100% vlny ,,SUPER 100 ´S'' od talianskeho výrobcu MARZOTTO. 

Bavlna

Tento prírodný materiál si vďaka svojim vlastnostiam uchováva významné postavenie v textilnej výrobe. Kvalita bavlny sa určuje podľa dĺžky vlákna. Bavlna je príjemná na pokožku, je mäkká a poddajná. Je vysoko priedušná a má schopnosť vysokej absorpcie vlhkosti. 

V kolekcii OZETA nájdete aj mercerovanú bavlnu, ktorá je použitá napríklad na tričkách. Špeciálnym procesom úpravy si vlákno zachováva svoje prírodné benefity, nadobúda však omnoho vyššiu pružnosť, jemnosť a špecifický lesk. 

Objavte viac: LOOKBOOK OZETA

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY