Svadobná sezóna 2020


Máj je lásky čas – a s veľkou obľubou i čas svadobný. Svadobná sezóna 2020 bude rozhodne nezabudnuteľnou vďaka neočakávanej situácii spojenej s pandémiou, ktorá zasiahla celý svet. Oficiálne už cez 30 % svadieb bolo zrušených a zvyšok ostal s otáznikom, ako sa zariadiť v danej situácii aj napriek uvoľňujúcim sa opatreniam. 

Neobvyklé časy si vyžadujú neobvyklé opatrenia, ale aj riešenia. Svadobný deň je dňom, kedy záleží predovšetkým na potvrdení lásky dvoch ľudí a spečatení ich spoločnej budúcej cesty životom. 

Pokiaľ ste v kategórii, ktorá ešte nie je rozhodnutá ako situáciu vyriešiť, prinášame vám zopár tipov.


Alternatívny dátum

V prípade preloženia svadby ide o najčastejšie a najprirodzenejšie riešenie. Zároveň je pochopiteľné, že svoj veľký deň chcete prežiť v kruhu svojich blízkych a podľa svojich predstáv. 

Vo všeobecnosti sú postihnuté svadby v máji a júni 2020, pravdepodobne aj termíny do konca augusta 2020. Ak je vaša svadba v septembri alebo neskôr v tomto roku, riziko, že svadba bude musieť byť zrušená kvôli Corone, je výrazne nižšie.

Pokiaľ ste celý život snívali o májovej (júnovej) svadbe, preložte svadbu na budúci rok. Na svojho partnera ste čakali celý život a pokiaľ je pre vás podstatné tento deň prežiť podľa vašich snov, rok utečie naozaj rýchlo. Neskoršiu svadbu si možno ešte viac užijete a zároveň si budete vážiť prítomnosť celej vašej rodiny po uplynulom období.

Pokiaľ rok čakať nechcete a jesenné termíny sa začínajú míňať, skúste porozmýšľať o termíne v priebehu týždňa. Vaši hostia vám k svadobnému daru isto radi venujú gesto prispôsobenia sa vzhľadom k okolnostiam. Okrem toho počas týždňa je k dispozícií pre tento rok množstvo zaujímavých dátumov a tak v tejto oblasti máte omnoho kreatívnejší výber.

Flexibilita

Aktuálne sa situácia mení  zo dňa na deň. 

Pokiaľ ostávate vo verzii pôvodného dátumu s klasickým počtom hostí, pripravte si viac scenárov – majte v zálohe alternatívu miesta (vonkajšie za vnútorné, aj keby to malo byť u rodičov na záhrade), alternatívny zoznam hostí (s nižším počtom účastníkov). 

Síce sa opatrenia uvoľňujú, cesta k veľkým oslavám môže mať svoje obmedzenia ktoré budú vedieť samotnú svadbu skomplikovať.


Dobré veci sa oplatí oslavovať aj dva krát 

Rozdeľte to - pre tento rok si nechajte svadbu na matrike a budúci rok obrad v kostole (alebo naopak), ktorý si užijete v prítomnosti rodiny a priateľov bez obmedzení. Krásnym riešením môže byť aj oslava v plnom znení hostí pri 1. výročí vašej svadby.

Za fotografie k tomuto blogu ďakujeme  https://www.facebook.com/StefanStrycekFotograf/, našim zákazníkom a šťastným novomanželom Deniske a Majkovi, ktorým touto cestou ešte raz blahoželáme ku krásnej svadbe. 

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY