Vrstvenie oblečenia – AKO NA TO


Vrstvenie oblečenia je nielen veľmi štýlové, ale – a to v neposlednom rade – praktické. Ak napríklad trávite väčšinu dňa v kancelárii s rovnakou teplotou, navrstvené oblečenie by vyzeralo prinajmenšom zvláštne. A zbytočne.


Ako na to?

 

1) Prvá zásada: Vrstvenie má byť praktické.

Má vám pomôcť ochladiť sa v momentoch, keď to potrebujete a, následne, naopak, otepliť sa, keď príde chlad. Je to aj hygienická záležitosť, aby ste sa príliš nepotili, aby vaša pokožka dýchala.

 

2) Druhá zásada: Každá vrstva, ktorú si obliekate, má byť “nositeľná” samostatne. 

Vrstvenie by ste teda nemali vnímať ako možnosť na vynosenie vecí, ktoré by ste si inak dali už iba na chatu. Nie. Nakoľko je nutné počítať s tým, že vrstvy zo seba budete zhadzovať a následne ich na seba opätovne obliekať, každá z vrstiev by mala byť samostatne reprezentatívna, štýlová a pekná.

 

3) Tretia zásada: jednotlivé vrstvy mali dobre vyzerať samostatne, mali by dobre vyzerať aj spolu. Nejde pritom iba o farebné, ale aj o materiálové zladenie. Určite nekombinujte napríklad 100%-nú bavlnu so 100%-ným polyesterom (ak niečo také vôbec v šatníku máte..)! Čo sa farieb týka, je vhodné staviť na podobné farebné odtiene, prípadne rozličné odtiene tých istých farieb. Ak plánujete farby kombinovať, dbajte na to, aby bola dominantná jedna, nanajvýš dve. Ak si napríklad obliekate výrazné horčicové nohavice, nekombinujte k nim oranžový sveter a zelené tričko. Postačí buď ten sveter, alebo to tričko, nie obe spolu.

 

4) Štvrtá zásada: Je vhodné, ak vrstvy smerujú od najsvetlejšej po najtmavšiu. Je jedno, ktorým smerom, ale mali by mať takúto postupnosť.

 

5) A ešte jedna veľká zásada na koniec: spodnejšie vrstvy by nemali pretŕčať pod tú najvrchnejšiu. Samozrejme, goliere a rukávy áno, máme na mysli spodné časti, teda napr. košeľa by nemala byť dlhšia ako sveter ap. A to je naozaj dôležité.

Veríme, že to pre vás bolo poučné a najmä praktické čítanie – ako vrstvenie samotné. ????

 

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY