Skončili ste práve úspešne vysokú školu? Čakajú vás promócie a vy chcete vstúpiť do "skutočného" sveta vo veľkom štýle? 

To najťažšie máte za sebou, po prebdených nociach nad knihami a stresujúcimi chvíľami pred komisiou ste si konečne vybojovali tie zaslúžené písmenká pred (či za) menom. Pri príprave na promócie máte teraz už len poslednú úlohu - uistiť sa, že pri samotnej udalosti budete patriť medzi najlepšie vyzerajúcich mužov v miestnosti.

Že ako na to? Na to už máme my pár dobrých trikov v rukáve!

Oblek

Pravidlá sú vraj na to, aby sa porušovali. A možno existujú situácie, v ktorých sa toto heslo osvedčilo. No promócie na to nie sú skutočne ten správny čas. Inak povedané, chce to poriadny oblek. Dobre padnúci oblek, z kvalitného materiálu a s citlivo vybranými doplnkami, ktorý si pozornosť nijak nepýta, no napriek tomu ju púta.

Perfektným oblekom na promócie je jeden z osvedčenej trojice - čierny, modrý alebo šedý. Napokon, nekupujete si oblek len na promócie, ale aj na štart do "skutočného" života. 

Ktovie, možno už o niekoľko dní vás bude sprevádzať pri dôležitom pracovnom pohovore.

Odporúčame


Košeľa

Ani výber košele nie je tým správnym spôsobom, ako sa odlíšiť. Čo tak sa radšej odlíšiť tým, že viete, čo sa patrí a vziať si kvalitnú bielu alebo svetlomodrú košeľu? Tieto dve alternatívy sú desaťročia osvedčenou formálnou klasikou, ktorá bude vyzerať výborne, aj keby ste sa v jednom momente rozhodli zhodiť sako dole. 

Odporúčame


Topánky

Aký by malo zmysel brať si na seba oblek, ak by ho nedopĺňali kvalitné kožené topánky? Nejeden výskum už ukázal, že pri tvorbe prvého dojmu sa výrazná časť ľudí podvedome pozerá na obuv. Pri výbere farby je to už potom jednoduché - čierne topánky pre čierny či šedý oblek, hnedé topánky pre modrý oblek.

Odporúčame


Doplnky

Ak chcete počas promócií (alebo akejkoľvek inej formálnej udalosti) vyniknúť, najlepším spôsobom, ako na to, sú vždy doplnky. Veď už len taká zložená vreckovka v náprsnom vrecku dokáže divy a to majú mnohí muži tendenciu túto možnosť ignorovať. 

Odporúčame