To, ako sa svadobný hosť oblečie na svadbu, nie je zďaleka len o ňom. Vzhľad do veľkej miery hostiteľom prezradí, nakoľko si ich vážite a akú dôležitosť svadobnému páru a tejto udalosti prikladáte. Vhodné oblečenie je prejav rešpektu.

Odpoveď je často v pozvánke

Základným predpokladom k voľbe vhodného outfitu je otvorenie pozvánky, ktorá Vám prišla poštou alebo e-mailom. Každý svadobný pár si na pozvánke dáva záležať. Pokiaľ majú hostitelia špeciálne požiadavky pre dress code, určite ho do pozvánky uviedli.

Black tie, či dokonca white tie svadby, sú už na Slovensku skôr výnimkou, než pravidlom. Vo väčšine prípadov dress code na svadbách nejak významne určený nebude.

Nie ste si istý? Spýtajte sa!

Druhou možnosťou, ako nájsť voľbu adekvátneho outfitu, je jednoducho sa spýtať, ideálne ženícha či jeho družby. Ak si na svadbu berie družba biele tenisky, bielu košeľu a svetlé chinos, je viac ako pravdepodobné, že sa s oblekom naozaj trápiť nemusíte.

Inšpirujte sa

Dnes už žiadna svadba nie je rovnaká a mnoho Vám napovie napríklad čas, ročné obdobie či lokalita, kde sa svadba odohráva. Pripravili sme pre vás niekoľko outfitov, medzi ktorými si určite vyberiete na blížiacu sa svadbu ten pravý.

Tvoril váš svadobný outfit aj kúsok z dielne OZETA? Pochváľte sa a označte nás na Instagrame!

Tradičná svadba v kostole alebo historických priestoroch

Šedá zvládne doslova čokoľvek

Na plážové a casual svadby postačia aj chinos

Slnečné svadby


Za fotografie k tomuto blogu ďakujeme:  http://janakussova.sk/ (foto 1,2,3) a  https://darinatomas.sk/ (foto 4,5).