6 obľúbených spôsobov, ako si uviazať šál


Je mnoho spôsobov, ako si páni môžu uviazať šál. A to, aj keď si myslíte, že je naozaj iba jeden, pretože vy viažete iba jedným. Rozličné spôsoby nesúvisia iba s tým, čo vám je najpríjemnejšie či najpohodlnejšie, ale aj s tým, ako veľmi je zima alebo ako veľmi teplo si chcete šál uviazať. Vybrali sme 6 najobľúbenejších.

 

Tak poďme na to:

1) Prehodenie

Je doslovne prehodením, teda šál si voľne prehodíte cez plecia, ale nijako ho neuväzujete. Jeho úlohou je zohrievať vám krk vzadu, ale v tomto prípade najmä dotvárať štýl. Logicky, ešte nie je až taká zima, aby ste si ho potrebovali uviazať o čosi lepšie.


2) Okolo krku

Keď už začne jemne prituhovať, tak máte záujem na tom, aby bol váš krk aspoň jemne chránený aj spredu. Vtedy chytíte jeden koniec prehodeného šála a prehodíte si ho na druhú stranu cez plece, čím vám vlastne obtočí krk.


3) Dvakrát okolo krku

Keď prituhuje ešte o čosi viac, tak si šál obtočte jednoducho dvakrát. Urobí vám tak príjemné dve vrstvy, ktoré zahrejú aj v tých už naozaj chladnejších dňoch.


4) So slučkou

Ide klasickú šálovú slučku, teda prehodíte šál vzadu cez krk a vpred prehodíte jeden jeho koniec cez druhý tak, že vznikne jednoduchá slučka.


5) Parížsky uzol

Ten sa na Slovensko dostal “vo veľkom” iba pred pár rokmi, ale už ho netreba obzvlášť predstavovať. Je naň potrebný dlhší šál. Pri jeho viazaní totiž najprv šál preložíte na polovicu, takto si ho prehodíte cez plecia, pričom dva konce šálu na jednej strane prevlečiete cez slučku na druhej strane.


6) Zastrčené konce

Veľmi elegantné uviazanie šálu, ktoré zároveň v studených dňoch zahreje. Prehodíte si šál cez plecia, obtočíte ho okolo krku. Do vzniknutej slučky následne zastrčíte oba konce na ľavej i pravej strane a zatiahnete.

Nedá sa povedať, ktorý zo štýlov viazania je najlepší. Treba iba myslieť na vhodnú dĺžku šálu pre potreby daného úväzu, aby to nevyznelo smiešne. A, samozrejme, na zimu, ktorá vonku panuje.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY