JANKIV pre OZETA


So značkou JANKIV sme spojili eleganciu, ženskosť, tradíciu a príjemné materiály, aby sme vám v jedinečnej slovenskej spolupráci priniesli exkluzívne plisované produkty. Nesmierne nás teší, že limitovanú kolekciu JANKIV pre OZETA jar / leto 2023 rozširujeme o nové modely plisovaných šiat a sukní. Všetky produkty z tejto edície sú výnimočné svojim strihom, univerzálnosťou, no hlavne pridanou hodnotou vo forme ručného plisovania zo Slovenska. 

Vstúpte do fascinujúceho módneho plissé sveta, kde je každý deň špeciálnou príležitosťou nato, aby ste očarili seba a svoje okolie.

Prečítajte si rozhovor so zakladateľmi značky, súrodencami Karolínou a Michalom.

Zatiaľ žiadne produkty.

Exkluzívne produkty v jedinečnej slovenskej spolupráci

Užite si vzdušné, dynamické a ikonické dizajny šiat, sukní a topu vo výnimočných strihových a farebných prevedeniach. Čisté línie a jednoduchosť sa v ručnom plissé prelína s funkčným efektom. Veľkosť každého produktu z tejto kolekcie je univerzálna a prináša jedinečnú možnosť prispôsobenia ku konkrétnym potrebám vašej postavy. Ručné spracovanie najvyššej kvality zabezpečuje stálosť plissé aj po vyčistení bez narušenia vzhľadu. Každý produkt tejto kolekcie je unikátny vďaka znalosti  samostatnej umeleckej techniky ručného plisovania od úplných základov. Tvorba JANKIV dokonale zapadá do šatníka, ktorý si potrpí na kvalitu a majstrovské spracovanie.

Čo vás viedlo k založeniu JANKIV?

K založeniu značky JANKIV nás viedla túžba sebarealizácie. Obaja sme stále chceli robiť niečo iné, niečo čo nerobí každý. Chceli sme byť iní a odlíšiť sa od hŕstky návrhárov a dizajnérov ktorí majú vlastnú značku. Chceli sme vytvárať hodnoty, niečo čo má zmysel a v čom vidíme pridanú hodnotu pre módu, spoločnosť, pre nás a pociťovať pri tom slobodu. Vo svojom živote sme sa nadchli nielen pre odevy všeobecne, ale hlavne pre špecifickú umeleckú a zároveň remeselnú techniku spracovania látok. Tou technikou je plisovanie. 

Otvárame dvere do fascinujúceho módneho plissé sveta,
aby ste precítili každú príležitosť vo svojom živote naplno,
pretože práve každodenný život je o kráse, výnimočnosti a radosti.

Dať našej značke hlavnú spojitosť s plisé sme rozhodli na základe skutočnoosti, že technike ručného plisovania sa v dnešnej dobe na Slovensku i celosvetovo venuje len veľmi malo ľudí. Viedlo nás k tomu aj zistenie že majstrovské ručne robené plissé je ikonou v móde už od nepamäti. Módny ikony sa doňho odjakživa rady obliekali aby ním vyjadrili svoju výnimočnosť a podčiarkli ním svoj očarujúci vzhľad. V módnom piermysle patrí medzi veľmi uznávané a vzácne. Vďaka plisovaniu vieme dať látke pridanú hodnotu, kedy na nej vznikajú rôzne štruktúry, objemy, 3D vzory.

Čím viac sme o plisse študovali, tým viac stúpalo naše nadčenie. Zaujala nás jedinečnosť, ojedinelosť a jeho hodnota, rovnako ako náročnosť výroby a nutnosť odborných znalostí. 

Čím sú výnimočné šaty JANKIV pre OZETA? 

Koľko práce/ času a materiálu sa do nich vložilo?

Šaty sú výnimočné svojim strihom, univerzálnosťou, použitým materiálom, odborným krajčírskym spracovaním vo férových podmienkach, no hlavne pridanou hodnotou vo forme ručného plisovania zo Slovenska. Sú vyrobené v originálnych sviežich farbách s jemným leskom, ktoré sú vhodné na akékoľvek udalosti a právom sa môžu stať nosným kúskom ženského šatníka. 

Hlavný benefit šiat spočíva v tom, že majú univerzálnu veľkosť. Sú vynikajúce v tom, že sa dajú dokonale prispôsobiť k potrebám konkrétnej postavy. Vďaka tomu ich môžete nosiť dlhé roky, aj po prípadnej zmene konfekčnej veľkosti. Sú vhodné pre konfekčnú veľkosť 34 no taktiež pre veľkosť 42. Je možné ich chemicky čistiť bez straty ostrosti plisovania. Šaty sa nesmú žehliť, čo je zároveň aj ich ďalšia výhoda. Tieto šaty môžete považovať za investíciu do nadčasového kúsku, ktorý nepodlieha trendom, je nositeľný na veľa príležitosti a bude vám slúžiť mnoho rokov. Veríme že v nich majiteľky objavia svoju ženskosť a krásu ktorú možno doteraz nepoznali.

Prajeme si, aby si k našim produktom vytvorili vzťah, 
aby sa na ich oblečenie tešili
a zakaždým sa v nich cítili očarujúco. 

Z hľadiska technických parametrov sa jedná o kruhový alebo A-čkový strih, kedy sú šaty v spodnej časti bohatšie na množstvo materiálu. Na jeden model šiat bolo spolu spotrebovaných 5,8 m látky a ich obvod v spodnom kraji má 8.8 m. Celková doba výroby jedného modelu šiat sa pohybuje na úrovni 11 hodín. Samotný materiál je veľmi príjemný na omak a dotyk s pokožkou. 

Polyester je v tkanine nesmierne dôležitý pre udržanie plisé v želanom tvare aj po chemickom čistení a pre zabezpečie jeho tvarovej stálosti a potrebnej ostrosti plisé aj po niekoľkonásobnom nosení. Sklad sa teda po praní, alebo po chemickom čistení nijak nenaruší. Tento materiál však vytvára neprehliadnuteľné odlesky, ktoré spolu s plisovaním dodávajú vašej postave harmonické proporcie. Šaty sú navrhnuté tak, aby vaša investícia mala trvalú hodnotu a šaty ste mohli vynosiť naozaj navždy. Na ramenách a v páse sa viažu na šnúrky a tak sa prispôsobia vašej aktuálnej veľkosti. Šaty preto sadnú na konfekčnú veľkosť 34-42. Sú vynikajúce v tom, že krásne skryjú kritické partie na ženskom tele ako väčšie boky, zadoček alebo bruško. Vďaka všetkým ich výhodám ich môžete nosiť dlhé roky a aj po prípadnej zmene konfekčnej veľkosti vám budú krásne sedieť.

Ako hodnotíte spoluprácu so značkou OZETA?

Pamätám si keď na nás OZETA prvýkrát oslovila s ponukou na spoluprácu. Mali sme z toho veľkú radosť a boli sme veľmi milo prekvapení, že sa na nás obrátili. 

Značku OZETA vnímame ako silnú, stabilnú,
domácu značku ešte od našich detských čias. 

O jej histórii a fungovaní firmy sme sa učili ešte počas štúdia na strednej škole. Po niekoľkých vzájomných e-mailoch nasledovalo osobné stretnutie, kde sme sa okrem iného dozvedeli hlbšie inforácie o štruktúre a fungovaní firmy. Už e-mailová komunikácia pôsobila dobrým dojmom a osobné stretnutie tento dojem iba podčiarklo. Bolo zrejmé, že jednáme s ľuďmi, ktorí sú znalí vo svojom odbore a môžem povedať, že sme si porozumeli aj osobne. Po odkonzultovaní predstáv a možností sme dospeli k tomu, aké produkty sa pre Ozetu budú tvoriť. Celá naša spolupráca je v zmysle vzájomnej otvorenosti, dôvery a hodnotíme ju veľmi pozitívne. Z firmy vyžaruje prijemná rodinná atmosféra, ktorá je nám súrodencom obzvlášť blízka. Je nám cťou, že značka JANKIV má možnosť vytvoriť limitovanú a unikátnu dámsku kolekciu produktov.

Limitovanú edícu produktov JANKIV nájdete online a vo vybraných predajniach OZETA :


predajňa OZETA Aupark Bratislava
 (kolekcia dostupná od 22.6.2023)

predajňa OZETA Nivy Bratislava  (kolekcia dostupná od 22.6.2023)

predajňa OZETA Galéria Martin (kolekcia dostupná od 28.6.2023)

predajňa OZETA  Aupark Košice   (kolekcia dostupná od 27.6.2023)

OZETA e-shop  (kolekcia dostupná od 28.6.2023)

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY