OZETA x KAPSULA by Mirka Dobiš


Po minuloročnej úspešnej kolekcii spojila Ozeta opäť sily s Mirkou Dobiš čoho výsledkom je limitovaná dovolenková Kapsula, zostavená z nadčasových a jednoducho kombinovateľných kúskov.

Kolekcia Ozeta x Kapsula by  Mirka Dobiš sa už neobmedzuje len na dámske produkty, ako tomu bolo v minulosti. Tentoraz sa rozširuje aj o pánske produkty a muži majú možnosť vychutnať si rovnako štýlové a kvalitné oblečenie a zároveň objaviť čaro kapsulového šatníka.

Jedným z hlavných prvkov tejto kolekcie je využitie prírodných materiálov ako ľan, bavlna a hodváb, ktoré vďaka ich benefitom oceníte najmä počas horúcich letných dní. Farebná paleta je neutrálne ladená, s dôrazom na bielu, béžovú, hnedú a modrú farbu s absenciou čiernej. Tieto farby vám umožnia ľahko kombinovať rôzne kúsky z kolekcie a vytvoriť si vlastný unikátny štýl.

Túto výnimočnú kolekciu objektívom zachytil uznávaný slovenský fotograf Lukáš Kimlička. Tvárami tejto kolekcie sa stali Mirka Dobiš spolu s manželom. Pojem #couplestyling dokonale vystihuje túto limitovanú kolekciu- zvolením komplementárnych kúskov, vytvoríte harmonický a štýlový vzhľad. Tento trend nie je len o zhodnom oblečení, ale skôr o tom, aby si páry vybrali kúsky, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú jednotný celok.
Čo Vás inšpirovalo pri tvorbe tejto kapsulovej kolekcie?

,, Rovnako ako pri predchádzajúcej kolekcii KAPSULA som sa inšpirovala mojím osobným šatníkom a kúskami, ktoré nosím s obľubou už niekoľko rokov. Každý jeden kúsok má vychytané detaily, ktoré mne ako žene na jednotlivých bežných strihoch prekážali a ktoré som nedokázala v ponuke nájsť. Jedná sa najmä o strihové a materiálové úpravy. ''

Čím sa aktuálna limitovaná kolekcia odlišuje od prvej, ktorá vznikla v kolaborácii s Ozetou?

" Určite vo farebnosti, keďže prvá sa niesla v čierno-bielej kombinácií a tohtoročná je béžovo - modrá. Taktiež na rozdiel od minuloročnej obsahuje doplnky, ktoré by nemali na leto žiadnej z nás chýbať. Slamený košík je MUST HAVE akéhokoľvek leta a dá sa využiť na milión spôsobov rovnako ako hodvábna šatka a opasok."

Súčasťou aktuálnej limitovanej kolekcie sú aj pánske produkty. Čo vás viedlo k tomuto kroku?

" Mnoho z nás má túžbu po dosiahnutí vzájomného zladenia a harmóniu s partnerom/manželom aj v obliekaní. Nie však prvoplánovo rovnakými kúskami, ale skôr štýlovým doladením vďaka farebnosti, strihom a použitia rovnakého materiálu. Denne som dostávala otázky “ ako na to” a tak vznikla pánska kapsula. Tá skvele dopĺňa tú dámsku a vďaka jednotnému štýlu nebolo nikdy ľahšie obliecť sa v podobnom a ladiacom štýle."

Ktoré z produktov sú Vašimi favoritmi?

 " Keďže som ich navrhla všetky tak ťažko vybrať len jeden. Milujem všetky a dokopy vytvárajú jedinečnú a unikátnu kapsulu, ktorá Vám pokryje oblečenie na rôzne príležitosti a je naozaj nadčasová. Milujem proste KAPSULU ako celok! :) "

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY