4 letné tipy pre pánov


Príčinou, prečo môže letné odievanie sa pre pánov pôsobiť náročnejšie, je to, že zima poskytuje množstvo možností na zaujatie módnymi kúskami či doplnkami. Pri vrstvení je na to jednoducho viac možností. Naopak, v lete zo seba čo najviac kúskov zhadzujeme, a tak je priestoru na prezentáciu svojho módnemu vkusu podstatne menej.

Nechajte sa inšpirovať 4 tipmi na to, čo v tom svojom letnom šatníku určite mať:


1) Pár dobrých šortiek

Znie to síce nenáročne, ale – skúste si úprimne odpovedať – viete, čo to sú “dobré šortky”? Majú niekoľko charakteristických znakov. Končia presne nad kolenom, nie sú ani široké, ani úzke, kopírujú siluetu svojho majiteľa a v neposlednom rade by nemali mať zbytočne veľa vreciek, ktoré tú formu zabíjajú.


2) Odviažte sa

Akokoľvek konzervatívny typ ste, v lete je naozaj čas odviazať sa. Posledných pár rokov je jasným dôkazom toho, že v lete je potrebné prižmúriť oči nad – farbami a vzormi. Nie, nie, nechceme tvrdiť, že akceptovateľné je úplne čokoľvek, ale hranica “povoleného” je podstatne širšia, ako je tomu v ostatných obdobiach roka. A netýka sa to iba polokošieľ či tričiek, ale aj sák (siahnite po rozličných pastelových farbách!), nohavíc či topánok.


3) Nenoste to isté, čo v zime

Samozrejme, vieme, že v lete nesiahnete po kabáte či bunde, ale o tom to nie je. Ide nám o také veci, ako sú napríklad opasky či obleky. Kým v zimných mesiacoch môžete siahať po hrubších kožených opaskoch, v lete, naopak, preferujte opasky jemnejšie, tenšie a svetlejších farieb. Obleky by mali smerovať k identickým obmenám. Ľahšie a vzdušnejšie materiály, svetlejšie farby. Týka sa to aj topánok, siahnite po svetlejších či farebnejších, vyrobených z ľahších materiálov a, najmä – nezabudnite nenosiť ponožky. Alebo nosiť také, ktoré nie je z topánok vidno.


4) Pracujte s látkami

Na leto sú najviac in bavlna, ľan a hodváb. Siahnite po nich, budete sa dobre cítiť a navyše dobre vyzerať.

TOTO BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

OBJAVUJTE SVET OZETY